Yurtiçi Taşımacılığı

Yurtiçi Taşımacılığı

Yurtiçi Taşımacılığı

Yurtiçi taşımacılık, ürünlerin ülke sınırları içerisinde bir noktadan bir başka noktaya taşınması sürecine verilen isimdir. Yurt sınırları içerisinde gerçekleştirilen yurtiçi taşımacılık için tercih edilebilecek dört demek taşıma şekli mevcuttur. Yurtiçi taşımacılık yapan firmalar için dört temel taşıma yöntemi aşağıdaki gibidir.

Yurtiçi Karayolu Taşımacılığı

Karayolu taşımacılığı, taşımacılık faaliyetinin kara taşıtları ile gerçekleştirildiği türdür. Kapıdan kapıya (door to door) teslimat imkanı sunması sebebiyle özellikle yurtiçi taşımacılık esnasında yoğun olarak tercih edildiğini söylemek mümkündür. Karayolu eşya taşımacılığı avantajları aşağıdaki gibidir.

  • Yükleme ve boşaltma işlemleri kısa sürer. Araç hacimlerinin nispeten daha düşük olması ve yükleme-boşaltma işlemlerinin yüksek efor gerektirmemesi bunun temel nedenleri arasındadır.
  • Karayolu taşımacılığı sık sık yapılır. Firmalar, genellikle karayolu ile taşımacılık yaptırmak için belirli bir süre beklemek zorunda kalmaz. Bu ise yöntemin tercih edilirliğini artırır.
  • Müşterinin kapısına kadar teslimat imkanı sunar. Diğer taşımacılık yöntemlerinde kapıya teslimat imkanının bulunmaması, yurtiçi karayolu taşımacılığı açısından büyük bir avantaj olarak kabul edilir.
  • Özellikle kısa mesafeli teslimat işlemlerinde tercih edilir. Uzun mesafeli teslimatlarda teslimat süresini uzatacağından genellikle tercih edilmez.

Yurtiçi Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu taşımacılığı, özellikle ağır yüklerin taşınması amacıyla tercih edilir. Ekonomik oluşu bir diğer tercih edilme nedenidir. Denizyolu taşımacılığı esnasında tek seferde daha yüksek hacimli ürün sevkiyatı sağlanır. Sevkiyat hacminin yüksek olması ise lojistik maliyetlerini düşürür. Ağır yüklere ek olarak büyük hacimli ürünlerin sevkiyatı için de denizyolu taşımacılığı tercih edilebilir. Dağlı Lojistik ise bağlantılı olduğu onlarca liman ile ürün sevkiyatının zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Denizyolu taşımacılığı ile tam konteyner yükü hizmeti alınabileceği gibi parsiyel taşımacılık talebinde de bulunulabilir.

Yurtiçi Havayolu Taşımacılığı

Yurtiçi havayolu yük taşımacılığı, yüksek hızda olması sebebiyle yoğun olarak tercih edilir. Uzak mesafeleri ulaşılabilir kılan yurtiçi havayolu taşımacılığı ile birçok noktaya aynı gün teslim imkanı sunulur. Dağlı Lojistik güvenlik standartları ise hızlı sevkiyat sürecinin maksimum güven ve verimlilik içerisinde gerçekleştirilmesini sağlar. Genellikle bozulma ihtimali bulunan ürünler, canlı hayvan, gıda ya da ilaç gibi ürünler yurtiçi havayolu taşımacılığı ile taşınır.

Neden Dağlı Lojistik?

Dağlı Lojistik olarak iş birliği yaptığımız her bir müşterimizin işini kendi işimiz olarak görüyor, süreci bu titizlik ve özenle yürütüyoruz. Alanında uzman kadromuz ile yurtiçi taşımacılık hizmetimizin her alanını önceden planlıyor, müşteri memnuniyetini artırırken olası mağduriyetleri önlemek için olası bütün pürüzleri henüz meydana gelmeden ortadan kaldırıyoruz.

İletişim kalitemizi her geçen gün artırıyor, yurtiçi eşya taşımacılığı hizmetimiz süresince müşterilerimizin bütün soru ve sorunlarına mümkün olan en kısa sürede cevap bularak memnuniyeti artırmayı amaçlıyoruz. Güncel teknolojik gelişmeleri ve yasal prosedür değişikliklerini yakından takip ederek çalışma sürecimize anında dahil ediyor ve müşterilerimizi takip sorumluluğundan kurtarıyoruz.

Siz de yurtiçi taşımacılık yapan firmalar üzerine arayıştaysanız bizlerle iletişime geçerek ihtiyaçlarınıza cevap bulabilirsiniz!

Call Now Button